osod@osod.info +48 605 448 693

DIALIZY WAKACYJNE W RAGUSIE

wycieczka naszych pacjentów do Ragusa Ibla

DIALIZY WAKACYJNE W RAGUSIE

Pierwsza grupa polskich pacjentów dializowanych wróciła właśnie z wakacji, które spędziła w październiku na Południu Sycylii.

Odpoczynek w nadmorskiej miejscowości Marina di Ragusa sprawił pacjentom dużą radość oraz pozwolił w pełni odpocząć i skorzystać z uroków plażowania i kąpieli morskich. Fantastyczna plaża oraz płytkie i piaszczyste dno morskie w tym regionie jest idealnym miejscem wypoczynku dla rodzin i dzieci. Pacjenci wrócili zadowoleni, wypoczęci i opaleni. Wiemy to, bo z większością z nich rozmawialiśmy telefonicznie.

Pobyt, który dla uczestników trwał dwa lub cztery tygodnie obfitował w wiele różnych dodatkowych atrakcji jak wycieczki oraz spotkania integracyjne. Z resztą, każda wycieczka, z racji wspólnego przebywania ze sobą jak i wspólnej podróży autokarem, była już sama w sobie okazją do integracji towarzyskiej.

Polscy pacjenci mieli okazję zwiedzić historyczne miasta wpisane na listę dziedzictwa Unesco jak: Ragusa Ibla, Noto, Katania, Modica czy Syrakuzy (miasto rodzinne Archimedesa, filozofa i wybitnego matematyka). Odwiedzili także małą wioskę nadmorską Punta Secca, w której toczy się akcja znanego serialu kryminalnego „Komisarz Montalbano”. Również wjazd na wulkan Etna, który był specjalną atrakcją na długo pozostanie w pamięci urlopowiczów.

Do zadowolenia pacjentów przyczyniła się także bardzo dobra organizacja dializ oraz fachowa opieka medyczna. Pacjenci docenili również możliwość stałej komunikacji w języku polskim dzięki polskiej tłumaczce obecnej na każdej dializie i każdej wycieczce.

Największą nagrodą dla nas jako współorganizatorów wyjazdu jak i dla włoskich gospodarzy, tj. stacji dializ Ragusa jest fakt, iż większość uczestniczących w tych wakacjach wyraziła chęć i gotowość ponownego wyjazdu w przyszłym roku. A to może oznaczać tylko jedno: wyjazd był bardzo udany!

https://dializywakacyjne.pl/

Tel.: (0048) 661 377 109

e-mail: info@dializywakacyjne.pl

Wesoły autobus
Na wulkanie Etna
Pacjenci polscy na kolacji integracyjnej
Tort powitalny

Zapraszamy do naszego sklepu dla osób dializowanych

www.dialysisclub.pl

Może cię także zainteresować

Zostaw komentarz