osod@osod.info +48 605 448 693

„Dieta w chorobach nerek przed dializą”– najnowsze kompendium wiedzy od PZWL

Jakie są najważniejsze aspekty diety przyjaznej dla nerek? Jak ułożyć plan żywieniowy dopasowany do stadium choroby? Jakimi wytycznymi kierować się przy codziennym planowaniu posiłków? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w wydanym w listopadzie 2021 roku przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie poradniku ” Dieta w chorobach nerek przed dializą.”

 „Dieta w chorobach nerek przed dializą” autorstwa dr Barbary Pyszczuk to kompleksowy przewodnik i poradnik, który pozwoli ułożyć plan żywieniowy dopasowany do stopnia zdiagnozowanej choroby w oparciu o najnowsze wytyczne dietetyczne opracowane na podstawie aktualnych źródeł naukowych.

Publikacja przedstawia zalecenia dietetyczne, pozwalające kontrolować spożycie składników odżywczych, wpływających na funkcjonowanie nerek. Podręcznik dr Pyszczuk zawiera wytyczne, które można łatwo zastosować w codziennym planowaniu posiłków. W książce można także znaleźć szczegółowe sugestie dotyczące odżywiania oraz stylu życia, które ułatwią przestrzeganie diety przyjaznej dla nerek.

Książka „Dieta w chorobach nerek przed dializą”stanowi cenne źródło wiedzy, głównie dla pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) w okresie leczenia zachowawczego, a także dla osób z ich otoczenia – rodziny, opiekunów. Podręcznik będzie także pomocny dla lekarzy rodzinnych i dietetyków w procesie ustalania diety dla chorych

Książkę można kupić m.in. tutaj: https://bit.ly/3kLhe4q

Może cię także zainteresować

Zostaw komentarz