osod@osod.info +48 605 448 693

II webinar Moje Nerki (YouTube)

Już jest dostępny do obejrzenia II WEBINAR MOJE NERKI w serwisie internetowym YouTube, który odbył się z okazji Światowego Dnia Nerek 2021. Hasłem tegorocznej kampanii jest LIVING WELL WITH KIDNEY DISEASE (żyj komfortowo pomimo choroby nerek).Spotkanie jest podzielone na 4 części. Webinar rozpoczyna Iwona Mazur Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych.

I Przewlekła choroba nerek oczami Pacjenta

Wystąpi mgr. Dorota Ligęza, która przez 20 lat była Pacjentką dializowaną. W zeszłym roku obchodziła 10-lecie przeszczepu nerki. Aktywnie działa wspierając stowarzyszenie (OSOD) oraz innych Pacjentów.Założyła i prowadzi grupę zamkniętą Kocham Swoje Nerki na Facebooku do, której dołączyło już około 2000 osób. Skupia ona Pacjentów, członków rodziny, opiekunów, którzy mogą wymieniać się doświadczeniem i wzajemnie sobie pomagać w trudnych chwilach.Link do grupy:

Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/kocha…​

II Jak dbać o przetokę

Doktor Przemysław Czyżyk Specjalista Chirurgii Ogólnej. Prowadzi stronę poświęconą przetoce dializacyjnej, jej wytwarzaniu, działaniu i innym aspektom tej procedury.

Link do strony: https://www.facebook.com/AVFfistula

W 2006r. ukończył Wydział Lekarski Pomorskiej Akademii Medycznej (Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego). Szkolenie specjalizacyjne w zakresie Chirurgii Ogólnej odbyłem w II Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej.

III Dieta w predielizie

Doktor Barbara Pyszczuk autorka m.in. takich pozycji jak „Dna Moczanowa – Dietoterapia”, „Co Trzeba Wiedzieć o Kamicy Nerkowej” czy „Z dializą w Krainie Smaków”. Przedstawi swoją nową książkę dla Pacjentów w predializie, która będzie podstawowym narzędziem nefroprotekcji Pacjentów odpowiednio wcześnie zdiagnozowanych.

Linki do stron:https://doktorbarbara.pl/https://www.facebook.com/doktorbarbara/https://www.facebook.com/groups/67053…​

IV Światowy Dzień Nerek 2021. Żyj komfortowo pomimo choroby nerek.

Wystąpi Profesor Beata Naumnik, konsultant wojewódzki ds. nefrologii, kierownik I Kliniki Nefrologii i Transplantologii z Ośrodkiem Dializ Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, która przybliży nam znaczenie tegorocznego hasła Światowego Dnia Nerek. Redaktor Naczelna projektu Moje Nerki.

Nasze strony internetowe: https://nerki.lmk.pl/http://www.osod.info/https://www.facebook.com/Moje-nerki-1…​https://www.facebook.com/OSOD.INFO

Patronat medialny: Głos Seniorahttps://glosseniora.pl/https://www.facebook.com/GlosSeniora

http://stowarzyszeniemanko.pl/

Może cię także zainteresować

Zostaw komentarz