osod@osod.info +48 605 448 693

webinar “Inhibitory SGLT2 (flozyny):przełom w leczeniu PChN” (30.05)

Zapraszamy na webinar “Inhibitory SGLT2 (flozyny):przełom w leczeniu PChN”, który odbędzie się w poniedziałek (30.05) o godz.18:00.  Poniżej przesyłamy szczegóły spotkania.

Webinar odbędzie się przez aplikację ZOOM, ale będzie także transmitowany na żywo na profilu OSOD na Facebooku.

Link do spotkania: Join Zoom Meeting
https://zoom.us/j/91677929916?pwd=ZFNScGlVVnRDV3pObVBrczZiVlgzQT09

__________________________________________________________________

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/332001392414282

12% społeczeństwa jest zagrożonych Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN)❗️ i naszym celem jest uświadomienie Polakom, jak ważna jest profilaktyka oraz zastosowanie wszelkich działań związanych z nefroprotekcją.
___________________________

📌 24 maja Minister Zdrowia Miłkowski zapowiedział, że od 1 lipca pacjenci z PChN zyskają dostęp do refundowanej terapii lekami nefroprotekcyjnymi- flozynami. To moment, na który my-pacjenci i lekarze czekaliśmy od lat!

W związku z tym zapraszamy wszystkich poszukujących rzetelnych informacji na webinar poświęcony nowym terapiom lekowym. Postaramy się także odpowiedzieć na Wasze pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości.
___________________________

Spotkanie będzie podzielone na dwie części:

➡️ Przewlekła choroba nerek oczami pacjenta

Swoją historią podzieli się z nami Agata, która od 25 lat zmaga się z cukrzyca i chorobą nerek. W swojej długiej drodze przeszła dwa przeszczepy. Obecnie jest pacjentką dializowaną. Jest niesamowicie inspirującą osobą i jak sama o sobie mówi: „Pozytywnie podchodzę do życia. W 2021 r. bawiłam się na weselu mojego syna. Jestem szczęśliwa i cieszę się z każdego dnia. Pomaga mi bardzo duże wsparcie w rodzinie, w mężu, rodzicach i siostrze. Wiara w Boga też jest ważna w moim życiu, bo daje nadzieję.”
___________________________

➡️ Prof. dr hab. med. Tomasz Stompór opowie o:

✅ skali epidemicznej i ryzyku związanym z PChN, na którą narażone jest 4,7 mln Polaków

✅ leczeniu i postępach, jakie dokonały się na tym polu (w tym o flozynach, które stosowane są również u pacjentów z cukrzycą i niewydolnością serca, mają także zastosowanie w nefrologii.)
___________________________

Zapraszamy do udziału w webinarze wszystkich, bo mamy świadomość, że każdy z nas może mieć wokół siebie osoby chorujące na 🟢 nerki, 🔴 serce czy
🔵 cukrzycę.
__________________________

💻 Spotkanie odbędzie się przez aplikację ZOOM, będzie także transmitowane na żywo w relacji na Facebooku.

Może cię także zainteresować

Zostaw komentarz