osod@osod.info +48 605 448 693

“Z Dializą w Krainie Smaków”

Polecamy książkę dr Barbary Pyszczuk „Z Dializą w Krainie Smaków”.

Naszą recenzję możecie przeczytać tutaj

➡  https://osod.info/z-dializa-w-krainie-smakow-e-book/

„Z dializą w krainie smaków

W tej książce znajdziesz odpowiedź na pytanie– jakie są najnowsze zalecenia dietetyczne dla osób dializowanych

Pacjenci rozpoczynający leczenie dializami muszą wprowadzić wiele zmian w sposobie żywienia w porównaniu z okresem leczenia zachowawczego. Dotyczą one w szczególności zawartości w diecie białka, płynów, fosforu, sodu i potasu. Pacjent powinien wiedzieć, jakie są dozwolone i przeciwwskazane pokarmy oraz ściśle przestrzegać zaleconej diety.
Dieta, pomimo ograniczeń, powinna zawierać wszystkie konieczne do prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki odżywcze, być smaczna i w miarę możliwości urozmaicona. Pamiętajmy, to dieta na całe dializacyjne życie, a nie tylko krótki czas.
Książka jest przeznaczona głównie dla pacjentów poddawanych dializoterapii, ale także dla osób z ich otoczenia (rodzina, opiekun). Jednocześnie stanowi cenną wskazówkę dla lekarzy rodzinnych i dietetyków w procesie ustalania diety optymalnej dla poszczególnych chorych.
Publikacja zawiera 50 szczegółowych przepisów kulinarnych na dietetyczne potrawy. W każdym z nich dokładnie określono: zawartość składników mineralnych: sodu, fosforu i potasu; zawartość składników odżywczych: białka, tłuszczów, węglowodanów oraz oznaczono wartość kaloryczną potraw.

dr Barbara Pyszczuk Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Zakres pracy doktorskiej, realizowanej w Katedrze Dietetyki, obejmował modyfikację sposobu żywienia w chorobach nerek. Prelegent krajowych oraz międzynarodowych konferencji naukowych. Autorka licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu żywienia.
Na co dzień współpracuje z pacjentami z chorobami dietozależnymi. Regularny udział w kongresach, sympozjach, konferencjach krajowych i zagranicznych pozwala na bieżąco wdrażać wszystkie nowinki z zakresu żywienia, dietetyki, dietoterapii oraz dietoprofilaktyki.”

Książkę można kupić w wersji papierowej oraz jako e-book.

➡  https://www.empik.com/z-dializa-w-krainie-smakow-pyszczuk-barbara,p1259842258,ksiazka-p

➡ https://doktorbarbara.pl/z-dializa-w-krainie-smakow/
_____________________________________________________________

Z dializą w krainie smaków - Pyszczuk Barbara | Książka w Sklepie EMPIK.COM

Może cię także zainteresować

Zostaw komentarz